Aktualności

Szerszenie są wszędzie ;)

Szerszenie biegają w Prusicach

W ostatnią styczniową niedzielę tego roku Szerszenie utworzyły aż dwie drużyny. Prócz zbiórki w zwyczajowym miejscu, o zwyczajowej porze, frakcja Movistar Nowy Dwór postanowiła pokazać, że start w Biegu Sylwestrowym to nie żaden przypadek i że prócz kolarstwa – co rozumie się samo przez się – w życiu Szerszenia może być też miejsce na bieganie! I żeby nie była to czcza gadanina, zapisali się nasi bracia po żądle na bieg z cyklu Prusice Biegają. Impreza, póki co, ma charakter kameralny, niemal rodzinny, co – z relacji naszych kolegów – jest jej wielką zaletą i sprawia, że będą w niej brać udział dalej :)

1

Jednak Szerszenie zawsze pozostaną Szerszeniami, dlatego aby dostać się na miejsce biegu, wybrali jedynie słuszny środek transportu :) Więcej o owym biegu znaleźć można w relacji organizatorów.

2

W poszukiwaniu kamienia filozoficznego

Nieco później tego samego dnia, druga grupa Szerszeni kręciła w kierunku Obornik Śląskich, aby odnaleźć najpierw kolegę Bogdana, a potem kamień... na tyle mityczny, że niemal filozoficzny ;) Pierwszym jednak sukcesem było odnalezienie krzyża pokutnego bardzo pokaźnych rozmiarów. Nie wiemy, czy wielkość krzyża miała związek z rozmiarem zbrodni, ale owo świadectwo przeszłości robi wrażenie...

3

"Nieco" wcześniej, zanim na tych terenach doszło do okrutnego czynu, upamiętnionego wspomnianym kamieniem, tereny te odwiedził lodowiec i on również pozostawił po sobie pamiątkę, którą ostatecznie udało się nam odnaleźć i stosowną fotografię dodać do naszej księgi pamiątkowej :) Taka to była niedziela...

4

Galerie z wydarzeń tym razem skromne, ale są. Szerszenie biegają w Prusicach, oraz W poszukiwanie kamienia filozoficznego.